Automobilių utilizavimas

Kai ateina laikas atsikratyti seno, eksploatuoti netinkamo automobilio, daugelis žmonių nežino, kokių veiksmų reikia imtis norint tai padaryti teisėtai. Lietuvoje galioja konkretūs įstatymai ir taisyklės, kurių būtina laikytis, norint atsakingai ir ekologiškai atsikratyti transporto priemonės.

Senu automobiliu atsikratyti galima skirtingais būdais. Vienas jų – parduoti jį automobilių supirkėjui. Tuomet jis pasirūpins tinkamu ir teisėtu automobilio utilizavimu. Dažnas supirkėjas Lietuvoje turi leidimą automobilių utilizavimui.

Jei nuspręsite nuvežti automobilį į transporto priemonę galinčią utilizuoti įmonę, svarbu įsitikinti, kad įmonė turi yra įregistruota Atliekų tvarkytojų valstybės registre, turi išduotą leidimą ir gali išduoti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. Įmonė pasirūpins, kad automobilis būtų išardytas ir perdirbtas aplinkai nekenksmingu būdu.

Automobilių utilizavimu užsiimančių įmonių, kurios turi leidimą užsiimti šia veikla Lietuvoje yra apie 500. Todėl utilizuoti automobilį galima bet kuriame Lietuvos mieste.

Automobilių utilizavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų