Saugaus automobilio pardavimo taisyklės

Automobilio pirkimo-pardavimo procese silpnąja grandimi įprastai laikomas pirkėjas: tai jis, atseikėdamas nemenką pinigų sumą, rizikuoja įsigyti katę maiše ir didele dalimi priklauso nuo pardavėjo sąžiningumo. Tačiau ir pardavėjas, trindamas rankas dėl atsiradusio potencialaus pirkėjo, turėtų nepamiršti, ką reiškia saugus automobilio pardavimas. Priešingu atveju gali tekti varstyti teisinių instancijų durys, patirti finansinę ar net fizinę žalą.

Būtina laiku sutvarkyti visą „popierizmą“

Ko privalo nepamiršti pardavėjas, norėdamas parduoti automobilį saugiai?

  • Pasirašyti automobilio pirkimo-pardavimo sutartį, atitinkančią tuo metu galiojantį standartą (geriausia šią atsispausdinti iš VĮ Regitra interneto svetainės).

Tai - oficialus dokumentas, įrodantis, jog pasikeitė automobilio savininkas ir buvęs turėtojas nėra susijęs su automobilio dalyvavimu eismo įvykiuose po sutarties pasirašymo fakto. Ši sutartis būtina atliekant automobilio išregistravimą Regitroje. Sutartis pagelbės ir tokiu atveju, jei draudimo bendrovė bandys iš jūsų „išmušti“ nuostolius, padarytus eismo įvykyje, kuriame dalyvavo iš jūsų automobilį įsigijęs asmuo.

Užpildyti automobilio pirkimo-pardavimo sutarties neužtenka - šios kopijas saugoti privalo tiek pirkėjas, tiek ir pardavėjas, jog, prireikus, galėtų teisiškai įrodyti automobilio pirkimo-pardavimo faktą ir su tuo susijusias išlaidas ar pajamas

  • Transporto priemonę naujam savininkui perduoti tik tada, kai atlikote šios išregistravimą VĮ Regitra.

Automobilio išregistravimas VĮ Regitroje privalo būti atliktas per 15 dienų nuo sutarties pasirašymo. Tačiau specialistai rekomenduoja šią procedūrą atlikti kuo greičiau ir tik po to atiduoti transporto priemonę į naujo savininko rankas. Kodėl? Iki formalaus automobilio išregistravimo, jūs esate atsakingas už automobilio dalyvavimą eismą net jei transporto priemonės pats ir nevairuojate. Iš jūs gali būti bandoma reikalauti padengti eismo įvykio metu padarytus nuostolius. Dėmė draudimo istorijoje lems išaugusią transporto priemonės draudimo kainą ateityje. Aišku, turėdami pirkimo-pardavimo sutartį, jūs sankcijų tikriausiai išvengsite, tačiau tiesos ieškojimas pareikalaus daug pastangų.

  • Atlikti TPVCA draudimo perrašymą.

Privalomo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo perrašymas - procedūra, kurią pamiršta dažnas. Įstatymiškai draudimas po pirkimo sutarties pasirašymo galioja 15 dienų, tačiau šio laikotarpio metu žodis „draudimas“ tėra pavadinimas. Ir aišku, visa atsakomybė krenta ant buvusio savininko, kurio vardu sudaryta draudimo sutartis tebegalioja Jei skiriasi jūsų ir naujojo savininko valdytojų rizikos grupės, rizikuojate, jog, eismo įvykio metu patirtas išlaidas bus bandoma išsireikalauti iš jūsų. Jums draudimas brangs ir ateityje. Norint to išvengti, tereikia su automobilio pirkimo-pardavimo sutartimi kreiptis į draudimo bendrovę ir pranešti, ar draudimą perduodate naujajam savininkui, ar šio likučiu pasinaudosite draudžiant savo transporto priemonę.

Praktiniai patarimai, padėsiantys apsaugoti savo turtą bei sveikatą

Automobilių pardavimo skelbimus akylai seka ne tik žmonės, norintys atnaujinti savo auto parką, bet ir sukčiai, ieškantys galimybės pasipelnyti. Keletas paprastų praktinių patarimų gali padėti užbėgti už akių finansiniams nuostoliams ar net pavojui jūsų sveikatai.

  • Parduodamą automobilį fotografuokite bet kur (gamtoje, prekybos centro aikštelėje, degalinėje ir panašiai), tik ne savo ar artimųjų namų kieme.

Prabangus automobilis ir patraukli aplinka - ilgapirščių svajonių duetas. Šie, išanalizavę nuotraukoje matomas detales, netruks išsiaiškinti jūsų gyvenamosios vietos ir čia aplankyti: rizikuojate likti ne tik be parduodamo automobilio, bet ir kito turto.

  • Atidžiai planuokite susitikimą su potencialiu pirkėju.

Savaime suprantama, jog pardavėjui dažnai tenka taikytis prie pirkėjo pageidavimų susitikimo vietos ir laiko atžvilgiu, tačiau žinokite, kada verta sunerimti. Atoki vieta tamsiu paros metu? Atsisakykite! Geriausia susitikti viešose, kamerų filmuojamose vietose (pavyzdžiui abiems strategiškai patogaus prekybos centro aikštelėje). Prieš susitikimą būtinai praneškite artimiesiems, kur ir kokiu tikslu vykstate. Jei yra galimybė, aprodyti automobilio keliaukite ne vienas.

  • Saugokite savo asmens duomenis ir automobilio dokumentus.

Asmens dokumente ieškodami duomenų, reikalingų pirkimo-pardavimo sutarties pildymui, kita akimi stebėkite, ar šis nepatraukė nepažįstamo pirkėjo dėmesio (atsarga gėdos nedaro). Neduokite šiam asmens dokumento kopijos ar neleiskite šio fotografuoti. Saugokite ir automobilio dokumentus, į susitikimą galite vežtis tik jų kopijas.